Održano Otvoreno prvenstvo Hrvatske u jedrenju za mlađe kadete za klasu Optimist

Kreirano . objavljeno u kategoriji Lokalne vijesti

U Svetoj Marini proteklog je vikenda uspješno održano Otvoreno prvenstvo Hrvatske u jedrenju za mlađe kadete (U12) za klasu Optimist. Kroz tri dana odjedrena su četiri plova, po dva u petak i subotu, dok se jučer zbog jakog juga nije jedrilo. Prvakom Hrvatske postao je Josip Tafra iz Jedriličarskog kluba Omiš, dok je kod djevojčica najbolja bila Lea Rakovac iz Jedriličarskog kluba Vega. Josip Tafra najbolji je bio i na Otvorenom prvenstvu Hrvatske u kategoriji U12, , dok je kod djevojčica u istoj kategoriji pobijedila Tarin Pecar iz Jedriličarskog kluba Jadro. Luka Lorencin iz Jedriličarskog kluba Clivo i Nika Fornažar iz Jedriličarskog kluba Horizont najbolji su bili u kategoriji U10.

Najbolji plasman od domaćih jedriličara, Jedriličarskog kluba Kvarner , ostvarila je Manola Miletić zauzevši 31.mjesto. Andrea Batelić plasirao se na 48., Antonio Kos 53. i Alessia Juričić na 76. mjesto. Filip Smoković kojem je ovo bila druga regata odjedrio je sva četiri plova te u ukupnom poretku zauzeo 85. mjesto. Iskra Sinković i Laura Batelić, najmlađe natjecateljice Jedriličarskog kluba Kvarner kojima je ovo bilo prvo regatno iskustvo zbog za njih prejakog vjetra nisu jedrile. Na Otvorenom prvenstvu Hrvatske u jedrenju za mlađe kadete (U12) za klasu Optimist jedrilo je 110 natjecatelja iz Italije, Slovenije, Njemačke, Turske i Hrvatske. Organizator prvenstva bio je Jedriličarski klub Kvarner, a pokrovitelji Općina Raša i njezina Turistička zajednica.