Lokalne vijesti

08.04.2019

Rukometašice Rudara pobjedom učvrstile treće mjesto na ljestvici

Rukometašice Rudara su u petak u uzbudljivoj završnici u 20.kolu Druge hrvatske ženske rukometne lige Zapad na gostovanju u Svetoj Nedjelji pobijedile tamošnji Ženski rukometni klub Sloga rezultatom 34:33. Labudice su sjajnim ulaskom u igri već u 7.minuti vodile 5:0, a na odmor se otišlo s plus šest pogodaka za gošće, 15:21. Nakon trećeg isključenja najbolje labinske igračice Natali zahtila u 44.minuti domaće rukometašice su počele smanjivati prednost, da bi u 56.minuti stigle i do prvog izjednačenja na utakmici 31:31. No, gošće su ipak u završnici bile puno bolje i pobijedile. Kod rukometašica Rudara sjajna je bila Dora Rodić s 14 pogodaka. Nakon poraza u Ivaniću  još u 13.kolu, labudice su tako nanizale sedam utakmica bez poraza i to s šest pobjeda i jednim neriješenim rezultatom. Pobjedom u Svetoj Nedjelji, dva kola prije kraja prvenstva, labinske rukometašice učvrstile su treće mjesto na prvenstvenoj ljestvici s 29 bodova. U subotu, 13.travnja u posljednjoj domaćoj utakmici ovog prvenstva, rukometašice Rudara dočekuju Ženski rukometni klub Senia iz Senja.