Lokalne vijesti

07.05.2019

Labinski triatlonci na Plava Laguna triatlonu 5150

Triatlonci labinskog Triatlon kluba Albona Extreme imali su prošle nedjelje u Poreču na Plava Laguna triatlonu 5150 prvi ovogodišnji nastup. Po hladnom vremenu nastupilo je  tristotinjak triatlonaca iz više evropskih zemalja te iz Novog  Zelanda , tako da Poreč  vraća u Hrvatsku najpopularniju utrku u triatlonu, Ironman. Startalo se ulaskom u hladno more plivanjem 750 metara, zatim zaleđenim biciklom uz buru vozilo 40 kilometara, te na kraju trčalo uz krupne kapi kiše 10 kilometara. Od labinskih triatlonaca  najbolje vrijeme postigao je Ivan Kernjus plasiravši se u ukupnom poretku na 30. mjesto, a u kategoriji 40-44  na peto mjesto u vremenu od 2 sata i 5 minuta. Sandi Milohanić bio je  ukupno 39., a u kategoriji 30 -34 osvojio je 11. mjesto u vremenu od 2 sata i 9 minuta, Mauricio Križmanić ukupno  je bio 40. , a u kategoriji 45-49 četvrti u vremenu od 2 sata i 10 minuta.  Dean Sošić u ukupnom je plasmanu zauzeo 48., a  u kategoriji 35-39 12. mjesto u vremenu od 2 sata i 12 minuta. Darko Alihodžić ukupno  je bio 139., a u kategoriji 40-44 37. Jedina labinska triatlonka  Ana Barić  u ukupno plasmanu bila je 251., a u kategoriji 40-44 šesta u vremenu od 2 sata i 58 minuta. Sljedećeg vikenda triatlonci Albona Extrema nastupaju na  triatlonu u Petrčanima kod Zadra.