Lokalne vijesti

Holcim Laborant

12.06.2019

Judaši Ippona na turniru u Rijeci

Na 16. Međunarodnom judo turniru „Sveti Vid“ koji je u organizaciji Judo kluba Rijeka održan proteklog vikenda i koji je okupio 591 natjecatelja iz 48 klubova sudjelovali su i natjecatelji Judo kluba Ippon.  U uzrastu do 8 godina zlatnu je medalju osvojila Aria Honović u kategoriji –20kg, Aleksej Marin bio je treći u kategoriji –34kg, a Martin Banišić (-24kg) i Valentino Peteani (-27kg) zauzeli su peta mjesta u svojim kategorijama.  U uzrastu do 10 godina brončane medalje su osvojili Luna Zahtila i Rafael Honović u kategoriji –50kg. Bartol Banišić bio je peti u kategoriji –30kg, a Lukas Josić (-24kg) i Dora Basanić (-32kg) bili su sedmi u svojim kategorijama. U uzrastu do 12 godina Antea Muškardin osvojila je brončano odličje u kategoriji –52kg. U uzrastu do 14 godina David Sandić osvojio je srebrnu medalju u kategoriji –66kg, Lukas Jakovljević broncu u kategoriji –42kg, a Edib Jagodić se plasirao na 5. mjesto u kategoriji –55kg.  U uzrastu do 16 godina brončane su medalje osvojili Lukas Jakovljević i Matija Sinožić u kategoriji –48kg i Edib Jagodić u kategoriji –55kg. Nadomak medalje, na petom mjestu, završili su David Sandić u kategoriji –55kg i Paolo Giambastiani u kategoriji –60kg.  U seniorskoj konkurenciji Petar Dundara je osvojio brončanu medalju u kategoriji –66kg, a u konkurenciji veterana Petar Basanić peto mjesto u kategoriji +90kg.  Natjecatelje su vodili treneri Vedran Pizentić, Nikol Boneta i Eric Zahtila.