Lokalne vijesti

29.10.2019

Članovi Triatlon kluba Albona Extreme na triatlonu u Vrsaru i maratonu u Ljubljani

Proteklog vikenda članovi labinskog TK Albona Extreme nastupali su na triatlonu u Vrsaru i na maratonu u Ljubljani. U subotu su održane dvije međunarodne triatlon utrke OCEAN/LAVA u Vrsaru   na kojima je sudjelovalo 170 triatlonaca  među kojima su bili  Dean Sošić i Mauricio Križmanić.  Dean Sošić nastupio je u half triatlonu te plivačku dionicu dužine 1900 metara, biciklističku 90 kilometara i trkačku 21 kilometar završio u vremenu od 5 sati i 17 minuta. U ukupnom poretku zauzeo je 15.mjesto, a u svojoj kategoriji peto.

Mauricio Križmanić nastupio je u olimpijskom triatlonu. On je plivačku dionicu od 1500 metara, biciklističku od 40 kilometara i trkačku od 10 kilometara prešao za 2 sata i 18 minuta. U ukupnom poretku zauzeo je 9.mjesto, a u svojoj kategoriji treće. Triatlon u Vrsaru uspješno je organizirao Sport box iz Buzeta, uz suorganizaciju Triatlon Kluba Albona Extreme.  Ivan Kernjus je pak u nedjelju nastupio na Volkswagen 24. Ljubljanskom maratonu, na kojem je trčalo 1600 maratonaca. Kernjus je stazu dužine 42 kilometra pretrčao za odličnih 2 sata i 54 minute i u ukupnom se poretku plasirao na 41.mjesto. U svojoj kategoriji od 40 do 44 godina osvojio je 9.mjesto.