Lokalne vijesti

Holcim Laborant

10.11.2019

Kovari preokrenuli za slavlje u derbiju!

U subotu je u Labinu odigran uzbudljiv i zanimljiv derbi između Rudara i Grobničana. Gosti su pokazali mnogo mana u igri, ali i to da imaju bez dvojbe najbolji napadački dvojac u ligi.

S druge strane, Labinjane je u prvom dijelu spasio vratar Livio Legac da bi u nastavku s dva pogotka preokrenuli susret u kojem su ponovno bili nadmoćniji od protivnika kako je vrijeme odmicalo.

Prvih 45 minuta bilo je fantastično za gledatelje, iako nisu vidjeli golove. Legac je u dva navrata prije jedanaesterca sjajno branio udarce Pilčića i Prtenjače, a u 15. minuti „morao“ je i obraniti penal kojeg su „skuhali“ baš on i Načinović. Sudac Vidulin bio je na dva metra, a Labinjani se nisu bunili. Ipak, Pilčić je pucao ne baš najbolje, a Legac obranio novi penal u polusezoni.

U prvom dijelu bilo je desetak pravih prigoda. Pilčić je snažno šutirao s 25 metara, a Legac se „opružio“ i izbacio loptu u korner. Međutim, treba spomenuti i domaće prigode. Torić je promašio „nemoguće“ s dva metra, a Sanjin Grbac nije s 18 metara pogodio prazan gol u punom trku. Lijepu prigodu imao je i Ervin Čudić, ali je dosta oklijevao pa loptu poslao preko gola. Grobničan je poveo preko Dražena Pilčića koji je u 52. minuti iskoristio doslovno trenutak nepažnje domaće obrane.

Rudari su nakon primljenog gola zagospodarili terenom, a poravnali su u 71. minuti. Stojković je lijepo pronađen u šesnaestercu, ali njegov udarac sjajno nogom brani Srok (kao i jedan zicer u prvom dijelu istom igraču). No, lopta se odbija taman do natrčalog Grpca i to je 1:1.

Pet minuta prije kraja regularnog dijela Grbac je asistent nakon što je primio loptu od danas fantastičnog Tina Licula na lijevoj strani, a na ubačaj stiže Gabriel Golja i u padu šalje loptu u gol za veliko slavlje Labinjana – 2:1.

Do kraja susreta Grobničani su jurnuli po pogodak. Zabili su ga, nakon jedne gužve u šesnaestercu, ali je pomoćni sudac prije toga signalizirao pa je poništen. Sve što se događalo nakon toga nije vrijedno spomena, ali će momčad s Mavrinaca najprije novčano platiti za svoje ponašanje, a onda i razmisliti zbog čega negativne rezultate upisuju najčešće kad im sude suci na koje je teško ili nemoguće vršiti pritisak. Jedno je sigurno, suci im za poraz ne mogu biti krivi.