Lokalne vijesti

Holcim Laborant

12.11.2019

Judaši Meta i Ippona odlični na Kupu Jaske, najbolji Edib Jagodić iz Ippona

Judaši Judo kluba Meto i Judo klupa Ippon sudjelovali su protekle subote na 20.međunarodnom Kupu Jaska u Jastrebarskom. Na natjecanju je nastupilo 430 natjecatelja iz 35 klubova iz Hrvatske, Slovenije, Bosne i Hercegovine, Srbije i Italije. Judo klub Meto nastupio je s 15 natjecatelja i osvojio 7 medalja. U uzrastu  U10 kod djevojčica Nola Fornažar do 22 kilograma osvojila je zlatnu medalju, kao i Emin Mujkić u U12 kod dječaka u plus 55 kilograma. Nola Fornažar u uzrastu U12 kod djevojčica do 25 kilograma okitila se srebrom. Brončane medalje osvojili su u uzrastu  U14 dječaci Samuel Vidalli do 46 kilograma i Roko Širol u plus 66 kilograma. Broncom se u uzrastu U14 kod djevojčica okitila Marissa Janjić,  a u kategoriji mlađih kadeta do 60 kilograma Sanjin Mujkić.

Natjecatelje su vodili treneri Denis i Dino Alićajić. Od natjecatelja Judo kluba Meto najbolji su bili borci u uzrastu do 14 godina, Edib Jagodić do 55 kilograma i David Sandić do 66 kilograma, osvojivši zlatne medalje, dok je Lukas Jakovljević do 46 kilograma osvojio srebro. Edib Jagodić proglašen je i najuspješnijim natjecateljem u uzrastu.  U uzrastu do 16 godina Edib Jagodić  do 55kg  i Lukas Jakovljević  do 46kg  okitili su se srebrnim medaljama. U uzrastu do 10  godina Luna Zahtila  do 36kg osvojila je brončanu medalju. Natjecatelje je vodio trener Vedran Pizentić.