Lokalne vijesti

17.02.2020

Rukometaši Rudan Labina pobijedili momčad Solina

Rukometaši Rudan Labina u subotu su na domaćem parketu u prvoj utakmici drugog dijela prvenstva u Prvoj Hrvatskoj rukometnoj ligi Jug pobijedili momčad Solina rezultatom 26:21. Prvo poluvrijeme pripalo je gostima, no kovari su početkom drugog poluvremena serijom 7:1 u poptunosti preokrenuli rezultat u svoju korist. Najefikasniji je kod domaćih rukometaša bio Mario Ratkajec koji je postigao čak 14 pogodaka, a po četiri su dali Jurman i Jelušić.  Kako odmiču pripreme i približava se početak drugog dijela prvenstva tako se Nogometni klub Rudar u hodu ekipira i raste u formi. U subotu su u Crikvenici čvrstoj momčadi domaćeg trećeligaša, koja također pretendira za Ligu za prvaka, zatvorili sve prilaze Legcu, a u napadu preko dvojice novo-pridošlih, sad se već može reći pojačanja, Petrovića i Kovačevića izborili sigurnu i uvjerljivu, 2:0 pobjedu koja će im značiti puno po pitanju samopouzdanja. Ovog tjedna Rudar će odigrati u Novigradu protiv tamošnjeg istoimenog trećeligaša još jednu utakmicu, a zatim u subotu 29. veljače na Zelenicama slijedi prvi prvenstveni susret Treće Hrvatske nogomente lige Zapad u kojem dočekuju momčad Uljanika.