U organizaciji SAKUD-a, Saveza kulturno umjetničkih društava Grada Pule, na Trgu Forum u Puli održala se večer predstavljanja tradicijske baštine Istre, u sklopu tradicionalne manifestacije „Na ulicama i trgovima“. Predstavili su se svirači na istarskim instrumentima, plesači, tamburaški orkestar KUD-a Uljanik. Predstavljena je i narodna nošnja, kao i elementi plesova balun i balo de cusin, kanta na tanko i debelo, ali i domaća beseda iz raznih krajeva Istre, ljepota podolske cekavice, čakavice, ljepota i bogatstvo labinjonske cakavice, govori Žminjštine, Barbanštine i Medulina. Domoće versi Labinštine govorile su pjesnikinje Bruna Gobo i Ornela Gergorić. Program su vodili Drago Draguzet i Gabrijela Peruško Pujas.
