Lokalne vijesti

25.02.2021

Rukometaši Rudara ispali iz Kupa Hrvatske

Rukometaši Rudara sinoć su u 2.kolu Kupa Hrvatske regije Zapad na domaćem parketu izgubili o premijerligaša Zameta rezultatom 27:32. Zamećani su se plasirali u daljnju fazu natjecanja gdje će igrati protiv momčadi RK Rovinja koja je rezultatom 24-21 bila bolja od RK Buzeta. Zamećani su od samog početka preuzeli vodstvo i držali ga usvojim rukama do samog kraja utakmice. U dva navrata kovari su bili u zaostatku čak visokih -7 razlike, igrala se 24. minuta kada je na semaforu pisalo 10-17, do poluvremena se ta razlika nešto smanjila, da bi u 33. minuti ponovno bilo 7 razlike uz rezultat 14-21.

Najveću prednost gosti imaju u 38. minuti pri rezultatu 16-24. Nakon toga slijedi dobra serija domaćina uz 4 uzastopna pogotka, te kovari smanjuju zaostatak na -4. Dobrom igrom u drugoj polovici drugog poluvremena kovari uspijevaju smanjiti zaostatak na -1, te imaju rezultat 26-27, međutim pri samom kraju utakmice gosti rade mini seriju od 3 uzastopna pogotka i time rješavaju pitanje pobjednika. U domaćim redovima ponovno prvo ime susreta je Toni Štingl koji je sakupio 15 obrana. U fazi napada najefikasniji bili su Anthony Jurman sa 7 i Niko Franković sa 6 golova. Među gostima najefikasniji bili su Renato Sulić i Tim Tomljanović, obojica po 7 pogodaka, dok je odličnu rolu odigrao bivši kovar Vanja Šehić zabivši 4 pogodaka.