Lokalne vijesti

19.08.2014

Luka Paliska državni prvak u sprint aquatlonu

U Vabrigi je u subotu održano državno prvenstvo u sprint i supersprint aquatlonu, na kojem su, među 90-ak triatlonaca iz Hrvatske, nastupili i labinski sportaši. Triatlon klub Albona Extreme predstavljali su Lučano Sošić, Dean Sošić i Damir Mateis, dok su Luka i Marko Paliska nastupili za Triatlon klub Pula. U sprint aquatlonu (500 m plivanja i 2,5 km trčanja) održane su dvije zasebne utrke: jedna za Elite kategoriju, a druga za dobne skupine. U utrci za Elite kategoriju, nastupio je Luka Paliska i kao mlađi junior po prvi put osvojio apsolutno državno prvenstvo, te dokazao da je u sjajnoj formi i jedan od najboljih hrvatskih triatlonaca. Utrku je odradio u vremenu od 15 minuta i 50 sekundi. U utrci za dobne skupine najbolje se plasirao Dean Sošić koji je ukupno bio drugi, a prvi u svojoj kategoriji M30 sa vremenom 20 minuta i 40 sekundi, Lučano Sošić bio je prvi u kategoriji M60 i apsolutno 10. sa vremenom 24 minute i 26 sekundi, Damir Mateis završio je utrku za 24 minute i 59 sekundi i zauzeo drugo mjesto u kategoriji M50, te 13. mjesto apsolutno. Marko Paliska je u supersprint aquatlonu osvojio ukupno 12. mjesto u uzrastu kadeta.