Lokalne vijesti

20.08.2014

Triatlonci Triatlon kluba Albona Extreme prošlog vikenda sudjelovali na čak 5 utrka

Triatlonici Triatlon kluba Albona Extreme prošlog su vikenda sudjelovali na pet različitih utrka. Na atletskoj utrci u Brtonigli na kojoj je nastupilo 60-tak atletičara Ivan Stanić osvojio je drugo mjesto, a Sandi Milohanić se plasirao na 48. mjesto. U subotu su pak triatlonci sudjelovali na tri različite utrke. Na državnom prvenstvu u aquatlonu u Vabrigi Dean Sošić je u dobnoj kategoriji M-30 osvojio prvo mjesto, a prvo mjesto je u dobnoj kategoriji M-60 osvojio i Lučano Sošić, dok je Damir Matejs u svojoj kategoriji M-50 bio drugi. Na 19. Atletskoj utrci Grada Labina, najbolji je bio Ivan Stanić, šesti u ukupnom poretku, i prvi u kategoriji M-40. Vedran Kos ciljem je prošao ukupno dvanaesti, a u dobnoj kategoriji M-30 osvojio je peto mjesto. Sandi Lukšić plasirao se u ukupnom poretku na 15. mjesto, a u dobnoj kategoriji M-30 osvojio je sedmo mjesto, dok je Damir Matejs ukupno bio 37., a u dobnoj kategoriji M-50 završio je na osmom mjestu. U dječjoj utrci član Triatlon kluba Albona Extreme Nino Ivaninić ciljem je prošao treći. Iste večeri Lučano Sošić, Vedran Kos i Sandi Milohanić nastupili su i na noćnoj utrci Verticalba koja je u pola noći startala iz Porteportana, a cilj je imala u Grožnjanu. Na makadamskoj stazi dužine 4,5 kilometara i visinske razlike tristotinjak metara, u konkurenciji 25 atletičara, najbolji je bio Sandi Milohanić zauzevši ukupno treće mjesto, a drugo u muškoj konkurenciji. Sedmi je ciljem prošao Vedran Kos, a dvanaesti Lučano Sošić. Nakon četiri kola Verticalbe po hendikep bodovanju prvo je mjesto zadržao Lučano Sošić s 356,95 bodova, ispred još jedne Labinjanke Barbare Belušić koja ima 257,92 boda i jedno kolo manje otrčano. U Grožnjanu je iste večeri održana i kružna noćna MTB utrka na kojoj su među tridesetak biciklista nastupili Tino Smoković zauzevši ukupno osmo mjesto, a u dobnoj kategoriji M-30 peto te Dario Radmanović koji se ukupnom plasmanu plasirao na 28. mjesto dok je u svojoj dobnoj kategoriji M-50 zauzeo drugo mjesto.