U Tokiju je 30.studenog Međunarodni olimpijski komitet donio odluku da se kickboxing primi u obitelj olimpijskih sportova. Lijepa je to vijest za Labinjane koji se kickboxingom bave više od 40 godina. Prva grupa formirana je 1976. godine, da bi od nje 1977. postao klub. S prvim natjecanjima Labinjani su počeli 1978. godine, a tada je ujedno u Berlinu i održano prvo WAKO Svjetsko prvenstvo. Godinu kasnije sudjelovali su na prvim prvenstvima Jugoslavije, a već je 1980. Josip Faraguna u sastavu reprezentacije Jugoslavije sudjelovao u Londonu na WAKO Europskom prvenstvu, dok je Nevio Faraguna bio u vodstvu reprezentacije. Zadnji nastup u reprezentaciji Jugoslavije Labinjani su imali na WAKO prvenstvu Europe 1990. u Madridu (Ernison Šurković, Jasmin Đinović,Emil Faraguna, Korado Vlačić, Marica Faraguna i Josip Faraguna kao trener).
Prvi nastup u reprezentaciji Hrvatske imali su na WAKO Svjetskom prvenstvu u Parizu 1991. godine (Ernison Šurković, Zoran Zupičić te Josip Faraguna kao trener). Zadnji nastup imao je nedavno Marino Faraguna na WAKO Europskom prvenstvu u Mariboru na kojem je Josip Faraguna bio trener. Na ovaj sport Hrvatska može biti ponosna jer je jedan od osnivača WAKO federacije bio Hrvat - Žarko Modrić. Prve je reprezentacije vodio dr. Emin Topić iz Zagreba. Jedan od najzaslužnijih za priznanje je Hrvat Romeo Deša koji je već dvadeset godina jedan od direktora svih Svjetskih i Europskih prvenstava.