U nedjelju je u Poreču odigran Drugi stolnoteniski otvoreni turnir Istarske županije, posljednji u nizu turnira na kojima su nastupali mladi stolnotenisači Brovinja u 2018. godini. Kraj nije mogao biti uspješniji. Naime, u kategoriji najmlađih kadeta opet su se u finale plasirali Leo Bernaz i Josip Griparić. Ovaj put uspješniji je bio Bernaz koji je klupskog suigrača svladao 3 : 0. Do finala Bernaz je pobijedio u grupi Jurišića (Maestral), Maršića (Tar) i Medicu (Maestral) po 3 : 0 te u polufinalu Zidarića (Pula) 3 : 1. Griparić je do finala stigao bez izgubljenog seta redom pobijedivši Grebla (Maestral), Labinjanina (Novigrad), Zidarića (Pula) i u polufinalu Jurišića (Maestral). Treću medalju za Brovinje i to zlatnu, osvojila je Sara Bernaz koja je u kategoriji najmlađih kadetkinja bez izgubljenog seta pobijedila Čumpek (Maestral), Brajković (Vrsar) i Greblo (Maestral).
