Lokalne vijesti

22.01.2019

Nedjeljko Josipović novi je trener nogometaša Rudara

Nedjeljko Josipović novi je trener Nogometnog kluba Rudar, koji je sinoć održao i prvu ovogodišnju prozivku nogometaša. Prozivku je otvorio predsjednik kluba Remzo Zalihić zahvalivši se kapetanu Igoru Juričiću na ostanku u klubu i Nedjeljku Josipoviću na prihvaćanju uloge trenera prve momčadi. “Ovo rješenje je iznuđeno, ali nikako nije iz očaja. U ovom momentu odlučili smo promijeniti ulogu Josipovića koji je u delikatnoj situaciji pokazao respekt prema igračima, klubu i gradu na čemu mu se ovim putem javno zahvaljujem.”, kazao je Zalihić.   Predstavljena su i pojačanja. Sanjin Grbac stigao je iz Vihora, a na prozivci je bio i Eldin Bećar, dosadašnji veznjak Cresa za kojeg se još moraju ishodovati papiri, ali rekao je predsjednik kluba prijelazni rok za Rudar još uvijek nije završen. “Ovo je moj klub i bit će, što god da se dogodilo. Iskreno, radije bih bio u  dosadašnjoj poziciji, ali još uvijek osjećam da sam Rudaru više dužan nego što sam mu dao.”, kratak je bio je novi čelni čovjek struke u Zelenicama Nedjeljko Josipović.  U pripremama će sudjelovati i kondicijski trener Ervin Kiršić za kojeg je novopečeni trener rekao da momčad nikad nije bila spremnija nego prije dvije godine pod njegovom paskom. Prvu pripremnu utakmicu Rudari igraju 02. veljače protiv juniora Rijeke na Rujevici, dok će u petak 08.večjače protivnik biti Halubjan na Brnasima. Odmah sljedećeg dana Rudar igra protiv Vinodola u gostima, a onda dan prije Valentinova protivnik je Opatija na Kantridi. Tri dana kasnije Kovari igraju na Krku, a generalka prije prvenstvo igra se u Cresu 23. veljače. Početak proljetnog dijela prvenstva Četvrte Nogometne lige Nogometnog središta  Rijeka je 02. ožujka kad Labinjani gostuju kod hreljinskog Naprijeda.