U Pazinu je jučer odigran Treći otvoreni stolnoteniski turnir Istarske županije, a petero stolnotenisača Brovinja osvojilo je ukupno sedam medalja. Sara Bernaz je osvojila dvije zlatne medalje u kategoriji klinceza i najmlađih kadetkinja. Pri tome u osam odigranih mečeva nije izgubila niti jedan set pobijedivši Duračak (Pula), Čumpek (Maestral), Greblo (Maestral), Brajić (Pula), Radović (Jadran), Tubaković (Brovinje) i Brajković (Vrsar). U kategoriji najmlađih kadetkinja pridružila joj se i Ivana Tubaković koja je osvojila svoju prvu brončanu medalju. U polufinalu ju je zaustavila upravo Bernaz. U kategoriji najmlađih kadeta finale su odigrali Leo Bernaz i Josip Griparić. Bernaz je bio bolji i pobijedio 2 : 0.
Do finala Bernaz je redom pobijedio Zohila (Pula), Grebla (Maestral) i Maršića (Tar), a Griparić Kmeta (Maestral), Maršića (Tar) i Jurišića (Maestral). Svoj prvi nastup na turniru imao je i Emanuel Drndić koji je zaustavljen u grupi s tri poraza, ali je kao početnik prikazao lijepu igru. U kategoriji mlađih kadeta do sraza Bernaza i Griparića došlo je već u polufinalu. Sada je Griparić prikazao bolju igru pa se plasirao u finale koje je izgubio od Lea Lukeza (Vrsar). Griparić je u grupi bio drugoplasirani nakon poraza od Lukeza (Vrsar) i s dvije pobjede protiv Miljanovića i Danijela Filipovića iz Tara. Bernaz je bio prvoplasirani u grupi s tri pobjede protiv Škaljića (Jadran), Ivana Filipovića (Tar) i Maršića (Tar). Idućeg vikenda stolnotenisače Brovinja očekuje susret u Srdočima u nastavku Druge hrvatske stolnoteniske lige, a najmlađi idu također u Srdoče gdje se igra 4. otvoreni turnir Primorsko istarsko goranske regije.