Planinarsko društvo Skitaci organizira u subotu, 9.veljače izlet kovarskim putovima. Okupljanje je u 9 sati na Autobusnom kolodvoru te se vlastitim prijevozom ide do Raše. Iz Raše, odnosno zgrade bivše uprave Prvomajske kreće se po bivšoj pruzi Raša-Štalije, diže se zatim Kovarskim putem za Kapelicu, pa se nastavlja za Breg i spušta u klanac. Nakon toga penje se za Brgod i silazi do bivše Termoelektrane Vlaška i bivšom prugom vraća u Rašu. Izlet traje od tri i pol do četiri i pol sata. Staza je tehnički lagana, a kondicijski srednje teška. Kotizacija za izlet, koju do petka treba uplatiti u zlatarni Oroshi, iznosi 10 kuna. Za dodatne informacije možete nazvati vodiča Livija Faragunu na broj mobitela 091/50244.