Lokalne vijesti

12.02.2019

Judaši Meta i Ippona na turniru u Zagrebu

Judaši dvaju labinskih klubova Ippon i Meto sudjelovali su prošle subote na natjecanju Black Belt Open održanom u Zagrebu, a na kojem je nastupilo 578 judaša iz 39 klubova. Ippon je nastupio s 10 judaša. U uzrasnoj skupini U12 Antea Muškardin je u kategoriji +52 kilograma osvojila treće mjesto. U uzrasnoj skupini U14 David Sandić je u kategoriji -66 kilograma osvojio brončano odličje, Lukas Jakovljević u kategoriji -42 kilograma srebrno, a Edib Jagodić u kategoriji – 55 kilograma zlatno. Kadet Petar Dundara je s tri pobjede osvojio prvo mjesto. Natjecatelje su vodili treneri Nikol Boneta i Eric Zahtila. Iz Judo kluba Meto na natjecanju je sudjelovalo 19 judaša. U skupini U10 u kategoriji do 46 kilograma Kristiano Mariano je osvojio treće mjesto, a Nola Fornažar u kategoriji do 22 kilograma drugo. U uzrasnoj skupni U12 u kategoriji do 55 kilograma Emin Mujkić i Ivan Draguzet osvojili su brončane medalje, kao i Alessia Načinović u kategoriji do 44 kilograma. Mlađi kadeti Wael Hevešević u kategoriji do 81 kilograma, Arvin Jakupović u kategoriji plus 81 kilogram i Sanjin Mujkić do 55 kilograma okitili su se brončanim odličjem, kao i mlađa kadetkinja Valentina Vlačić. Natjecatelje Meta vodili su treneri Denis Aličajić i Juri Jurišić.