Grad Labin i Planinarsko društvo „Skitaci“ uz podršku Savjeta mladih Grada Labina organizirali su jučer planinarski izlet „Kovarskim putovima“ po ruti Pjacal – Ripenda – Plomin Luka u dužini od 8 kilometara. Pješačenju se odazvalo oko dvjesto pješaka i planinara iz Labina, Pazina, Pule i Rovinja. Pješačilo se po idealnim vremenskim uvjetima, a staza je bila prilagođena svim uzrastima. Krenulo se iz rudarskog kompleksa Pjacal, preko Streljane i Ripende, gdje se pogledao nekadašnji rudnik Ripenda, te nastavilo pješačiti prema Ripendi Verbanci i Ripendi Veselici. Uz dvije pauze pješaci su u Plomin Luku stigli oko 11,15 sati te su tom prilikom posjetili tunel koji je prokopan zbog isušivanja Čepićkoga jezera 1932. godine. Iz Plomin Luke bio je osiguran povratak autobusima u Labin. Pješačenje je bilo dio programa obilježavanja 98. obljetnice Dana Labinske republike.