U Područnoj školi Osnovne škole Vitomir Širola Pajo u Svetom Martinu održano je Gradsko natjecanje mladih Hrvatskog Crvenog križa. Svoje je znanje i vještine odmjerilo šest ekipa podmlatka. Prvo mjesto zauzela je ekipa OŠ “Ivo Lola Ribar” Labin (mentorica Ana Dundara Pajić), drugo je pripalo ekipi OŠ “Vitomir Širola Pajo” Nedešćina (mentorica: Maja Načinović) a treće drugoj ekipi iz OŠ “Ivo Lola Ribar” Labin (mentorica: Ana Dundara Pajić). Četvrta je ekipa OŠ Matije Vlačića Labin (mentor: Dean Nestorović), peta ekipa OŠ Vladimira Nazora Potpićan (mentorica: Barbara Škopac Belušić) dok je šesto mjesto zauzela ekipa OŠ “Ivan Goran Kovačić” Čepić (mentorica: Barbara Škopac Belušić). Sve su se ekipe natjecale kroz četiri teoretska i dva praktična radilišta, na kojima se ocjenjivalo znanje o Međunarodnom pokretu Crvenog križa i Crvenog polumjeseca, Hrvatskom Crvenom križu, Međunarodnom humanitarnom pravu i ljudskim pravima te pružanju prve pomoći. Prvoplasirana ekipa u sastavu Monika Tenčić, Noemi Juričić, Nataša Mišon, Elena Juretić, Paola Paliska i Sunčica Goričanec, sudjelovat će na 11. Međužupanijskom natjecanju mladih Hrvatskog Crvenog križa koje će se 6. travnja održati u Puli.