Lokalne vijesti

18.03.2019

Četiri zlata za mlade stolnotenisače Brovinja na Prvenstvu Istre

Jučer je u dvorani Žatika u Poreču održano Pojedinačno prvenstvo Istre u stolnom tenisu. Mladi stolnotenisači Brovinja odradili su još jedno uspješno natjecanje  s osvojenih četiri zlata, dva srebra i dvije bronce. Sara Bernaz osvojila je  prvo mjesto u kategoriji klinceza bez izgubljenog seta. U finalu je bila bolja od Čumpek (Maestral). U kategoriji najmlađih kadetkinja ponovila je isti uspjeh, a jedini izgubljeni set je bio protiv klupske suigračice Tubaković u polufinalu. U finalu je pobijedila Brajković (Vrsar) 3 : 0.Ivana Tubaković je u grupi s dvije pobjede i jednim porazom  bila druga, a nakon poraza u polufinalu od Bernaz morala se zadovoljiti trećim mjestom. U kategoriji najmlađih kadeta Josip  Griparić i Leo Bernaz Leo su do finala prošli bez izgubljenog seta, a u klupskom finalu je Griparić bio bolji 3 : 1. Emanuel Drndić je u grupi doživio dva poraza pa se nije plasirao u završnicu. Priliku za revanš Bernaz je iskoristio u kategoriji mlađih kadeta. I on i Griparić su do polufinala pobijedili sve svoje protivnike, a u polufinalu je ovaj put Bernaz bio bolji 3 : 0. Uspješan niz nastavio je i u finalu pobijedivši Lukeza (Vrsar) 3 : 0. U kategoriji juniorki Matea Stipić je bila druga s jednom pobjedom protiv Cvejić (Pazin) i jednim porazom od Lukez (Vrsar), dok je u seniorskoj konkurenciji Leo Basiaco  s dva poraza i jednom pobjedom ostao trećeplasirani u grupi.