Učenici 2.d i 3 d razreda Srednje škole Mate Blažine su prošlog su tjedna obilježili Svjetski dan potrošača. U sklopu predmeta Društveno odgovorno poslovanje i Marketing izradili su kutije koje su oblijepili važnim informacijama o pravima potrošača. Naglasak su dali na educiranje o pravima potrošača prilikom kupovine putem interneta jer smatraju da učenici sve više kupuju na taj način. Cilj njihovog rada koji su izložili u holu škole je promicanje temeljnih prava potrošača i osvješćivanje uloge potrošača u educiranju o njihovim pravima, jer samo educirani potrošač može tražiti i zaštitu svojih potrošačkih prava.