Lokalne vijesti

25.03.2019

Promovirana knjiga ''Budimo humani''

U petak navečer je u Gradskoj knjižnici održana promocija knjige “Budimo humani”, u kojoj je objedinjeno 67 radova nagrađenih na literarnom natječaju na temu Crvenog križa od 2008. do 2017. godine. Tijekom prvih deset godina, na natječaju je sudjelovalo 280 učenika svih osnovnih škola Labinštine s 405 radova. Predsjednik Gradskog društva Crvenog križa dr. Moreno Milevoj osvrnuo se tom prilikom na značaj knjige spram uloge Crvenog križa u društvo, dok je bivša ravnateljica  Nadia Mauro Škopac govorila o počecima i namjeri, zahvalna u prvom redu mentorima, i emotivna na trudu utjelovljenom u knjizi. Posjetitelji su imali prilike putovati uz teme i godine natječaja, kroz koje ih je vodila Anđelika Licul, dok su radove čitali Lucija Miletić i Morin Hukić, ali i neki od autora. Večer su glazbom oplemenili Rikardo Načinović na gitari te David Mišon na harmonici, učenici Umjetničke škole  Matka Brajše Rašana.