Lokalne vijesti

01.04.2019

Jedriličari Kvarnera sudjelovali na regati u Puli

Jedriličari Kvarnera, njih 12,  sudjelovali su proteklog vikenda na regati 13. Memorijal Zlatana Pečenkovića za klase Optimist, Laser 4.7 i Laser Radial održanoj u Puli u organizaciji Jedriličarskog kluba Vega. Na regati se natjecalo 83 jedriličara iz Hrvatske, Slovenije i Češke i to 43 u klasi Optimist, 21 u klasi Laser 4.7 i 9 u klasi Laser Radial. U klasi Optimist najbolji rezultat od rabačkih jedriličara postigao je Dorian Čekada osvojivši 13.mjesto. Manola Miletić osvojila je 20. Mjesto, Andrea Batelić  25., Diego Merlin  28., Filip Smoković 31., Max Lukas Gobo  43., a Laura Batelić  45. Mjesto. U klasi Laser 4.7 Dino Kalac zauzeo je 9., a Eugen Kulić Golja  15. mjesto. U klasi Laser Radial, Viktor Kulić Golja osvojio je 6. Mjesto, Inga Kos  7., a Enrico Kos  8. Mjesto.  Na regati je odjedreno ukupno 5 plovova za sve klase po laganom maestralu od desetak čvorova.