U organizaciji Saveza za sportski ribolov na moru istarske županije i domaćinstvo Sportsko ribolovnog društva "Plomin" , u nedjelju je u Plominu održano "Međuopćinsko prvenstvo istočne Istre" u sportskom ribolovu iz brodice za seniore. Na natjecanju sudjelovalo 40 natjecatelja odnosno 20 ekipa iz Plomina, Koromačna, Galeb-Raša, Adria-Labin, Uljanik-Pula, Barakeri-Pula, Delfin-Pula i Marlera-Ližnjan. U pojedinačnoj konkurenciji najuspješniji je bio Goran Nišević iz pulskog Delfina, drugo mjesto pripalo je Morenu Tenčiću iz raškog Galeba, a treće Esadu Čoliću iz Plomina. U ekipnoj su konkurenciji najuspješniji bili Vjekoslav Jozanović i Robert Linč iz Uljanika Pula, na drugo su se mjesto plasirali Dorijan Salamon i Esad Čolić iz Plomina, a treće Moreno Tenčić i Đani Vlačić iz Galeba Raša. Ukupno je ulovljeno 279 komada riba odnosno 22 kg i 326 grama, a najveći primjerak, arbuna od 406 grama ulovio Moreno Tenčić.