Potaknuta trenutnom situacijom, uzrokovanom epidemijom koronavirus (COVID-19), zbog koje je i turizam na trenutak zastao, te su brojni sadržaji, atrakcije i smještajni objekti ostali bez gostiju, Istarska županija je putem svog Upravnog odijela za turizam, pokrenula inicijativu za oživljavanje turizma u Istri.
Inicijativu su na današnjoj konferenciji za novinare, održanoj u sjedištu istarske županije, u Puli, predstavili zamjenik župana koji obnaša dužnost župana Fabrizio Radin i pročelnica za turizam Nada Prodan Mraković. (ton – Fabrizio Radin), rekao je Fabrizio Radin. Dodao je da je u Istru tijekom vikenda ušlo oko 16 tisuća turista te da se u najvećoj mjeri popunjavaju autokampovi.
Pročelnica Upravnog odjela za turizam Nada Prodan Mraković o svrsi akcije kazala je: (ton – Nada Prodan Mraković). Akcija će se u subotu i nedjelju održati od 10 do 18 sati. Inicijativi za oživljavanje turizma uključila se Turistička zajednica Općine Sveta Nedelja i vinarije Fuhtar, Matiška i Romeo u Nedešćini te Ekomuzej Vlaški puti u Šušnjevici.
