Lokalne vijesti

12.11.2020

Srednja škola Mate Blažine prelazi na online nastavu

S obzirom da su danas u Srednjoj školi Mate Blažine potvrđena tri COVID-pozitivna učenika, učenici dva razredna odjeljenja i nastavnici koji su u njima imali nastavu, moraju ići u samoizolaciju.

"Činjenica je da nismo u mogućnosti imati nastavu u učionicama, jer je ne možemo održavati s trećinom nastavnog osoblja u samoizolaciji. U dogovoru s osnivačem, epidemiološkom službom i Stožerom Istarske županije odlučeno je da naša škola u potpunosti prijeđe na C model ili nastavu na daljinu kako se ne bi dodatno ugrozilo naše zdravlje i zdravlje naših bližnjih. U Srednjoj školi Mate Blažine nastava na daljinu trajat će do 20. studenog, odnosno u školske se klupe učenici i nastavnici vraćaju 23. studenog. Učenici koji idu na praksu izvan škole, a nisu u samoizolaciji, obavljat će je redovito poštujući epidemiološke mjere kod poslodavaca. Molimo roditelje da tijekom samoizolacije njihove djece prate njihovo zdravstveno stanje i budu u kontaktu s obiteljskim liječnikom", poručio je ravnatelj škole Čedomir Ružić.