Zbog povećanog broja učitelja predmetne nastave koji su u samoizolaciji, od danas se nastava za učenike od 5. do 8.razreda Osnovne škole Matije Vlačića odvija online. “Na ovaj način nastave prelazimo kako bismo smanjili izloženost učenika naše škole bolesti COVID-19, a time i članove njihovih obitelji, te spriječili daljnje širenje bolesti među građanima.“, kaže ravnatelj škole Edi Juričić. Učenici bi se u školske klupe trebali vratiti 14. prosinca.
Danas su se u školske klupe, nakon deset dana nastave online, vratili svi učenici Osnovne škole Vladimira Nazora Potpićan, kako matične tako i dviju područnih škola. Produženi boravak organizirat će se međutim samo za učenike 1. i 3. razreda, dok učenici 2. i 4. razreda, a zbog samoizolacije učiteljice, ovaj tjedan neće imati produženi boravak. Sutra bi se redovnoj nastavi trebali vratiti i učenici viših razreda Osnovne škole Vitomira Širole Paje iz Nedešćine, a koji su online nastavu pratili tjedan dana.