18.12.2020
Uskoro stižu spremnici za odvojeno prikupljanje otpada
Općini Sv. Nedelja će do sredine veljače iduće godine biti dostavljeni dodatni spremnici za odvojeno prikupljanje otpada na kućnom pragu. Naime, dugoročni cilj Općine Sv. Nedelja da se stalno povećava udio odvojeno prikupljenog komunalnog otpada može se ostvariti jedino uz upotrebu kvalitetne infrastrukture. Stoga je za potrebe svih kućanstava u obiteljskim kućama osmišljen sustav „od vrata do vrata“.
Općina Sv. Nedelja se u prvoj polovici 2018. godine javila na natječaj Ministarstva zaštite okoliša i energetike za sufinanciranje 85% troškova nabave tih spremnika EU novcem. Sada je nadležno tijelo okončalo zajednički postupak javne nabave za sve zainteresirane jedinice lokalne samouprave diljem Republike Hrvatske, te slijedi dostava spremnika. U prijavi na natječaj općina je surađivala s trgovačkim društvom 1.MAJ d.o.o. Na području općine sustav „od vrata do vrata“ je već uveden u Nedešćini i Štrmcu, a sada će se isto osigurati i ostalim naseljima.
Putem tog EU natječaja dobit će 920 spremnika za papir i karton, te još 920 spremnika za plastičnu i metalnu ambalažu za nadopunu sustava. Nakon toga uslijediti će razdoblje u kojemu će 1.MAJ podijeliti te spremnike korisnicima na kućnim adresama i tako kompletirati sustav.