Labinjonska kompanija, domoća folšarija jučer je na Antonju uz poštivanje svih epidemioloških mjera i u krugu obitelji u središtu Labina na Zelenicama podigla pusta Maškarona. Na taj je način obilježen početak karnevalskih svečanosti kojih ove godine neće biti, ali će pust krivac za sve nedaće ipak mjesec dana, na radost svih, čekati svoju osudu. Kako kažu iz Folšarije neće ga ove godine, na pusni utorak 16.veljače spaliti, već, s obzirom da se o koroni radi, poslati u Zagreb na kremiranje. Krepat ma ne molat, poručuju iz Folšarije i u ovo doba pandemije koronavirusa.