Učenici trećeg razreda Osnovne škole "Vitomir Širola-Pajo" Nedešćina zajedno sa učiteljicom Andreom Kiršić održali su sat "Škole za život" u dvorištu općinske zgrade u Nedešćini. Tema školskog sata bila je Općina Sveta Nedelja kao oblik lokalne samouprave. Učenici u sklopu Škole za život obrađuju teme ustrojstva i organizacije jedinica lokalne i regionalne samouprave, pa je tim povodom učiteljica Andrea Kiršić je sa svojih šest učenika odlučila posjetiti upravu Općine Sveta Nedelja. Na satu je gostovala Irene Franković, obnašateljica dužnosti načelnika te im je praktičnim primjerima dočarala što se sve u općini radi o kome i o čemu brine. Učenici su pozorno slušali, ali i aktivno sudjelovali na satu Škole za život gdje su naučili kako Općina ispunjava svoju javnu funkciju.