Općina Raša i Rudarsko geološko naftni fakultet Sveučilišta u Zagrebu sklopili su jučer Sporazum o znanstvenoj, nastavnoj i stručnoj suradnji. Potpisali su ga načelnica Glorija Paliska i dekan Kristijan Posavec, a svečanosti u sjedištu fakulteta prisustvovao je i predsjednik raškog Općinskog vijeća Željko Zahtila.Sporazum se odnosi na stručni rad u vezi rudarskih objekata nekadašnjih Istarskih ugljenokopa Raša te prateće industrijske baštine: (ton – Glorija Paliska), rekla je općinska načelnica Glorija Paliska. Predstavnici fakulteta naglasili su da je načelnica Paliska s njenim timom uložila velik trud u pokretanje projekta preuređenja rudnika u Raši. „Iako su epidemiološke mjere usporile realizaciju, nisu je onemogućile - Labinština je prošla kroz mnoga izazovna vremena i još je tu, ponosna i zdrava, i ide naprijed“, rečeno je prilikom potpisivanja Sporazuma.