Pčelarska udruga Labin u suradnji s Hrvatskim apiterapijskim društvom i Gradom Labinom organizira danas prvu nacionalnu konferenciju pčelarstva, apiterapije i apiturizma. Do 15 sati na konferenciji će sudjelovati mnobrojni gosti iz Hrvatske, ali i Slovenije. Veliki je značaj ove konferenicije jer, veli dr.scv. Gordana Hegić, predsjednica Hrvatskog apiterapijskog društva: (ton – Gordana Hegić). Pročelnik za poljoprivredu istarske županije dr.sc. Ezio Pinzan također smatra je vrlo značajno da se ovakve konferencije održvaju: (ton – Ezio Pinzan). O budućnosti apiterapije i apiturizma u Istri veli: (ton – Ezio Pinzan 1). Prvu nacionalu konferenciju pčelarstva, apiterapije i apiturizma pozdravnim su riječima otvorili gradonačelnik Labina Valter Glavičić i predsjednik Pčelarske udruge Labin Darko Martinović. Projekt, inače, podupiru Istarska županija te Općine Sv. Nedelja, Kršan, Pićan i Raša.


