Lokalne vijesti

19.03.2021

Vijećnici liste Nezavisni Zajedno: Na Gradskom vijeću se ne raspravlja o točkama, nego se glasa o već gotovim rješenjima

Gradsko vijeće Labina jučer je održalo svoju posljednju sjednicu u ovom sazivu, a mi vijećnici liste Nezavisni Zajedno svojim smo pitanjima, raspravama i prijedlozima dali značajan doprinos u radu jednog od kvalitetnijih saziva u posljednjih nekoliko mandata, priopćili su danas vijećnici liste Nezavisni Zajedno. „No, to ne znači da smo u potpunosti zadovoljni radom Gradskog vijeća. Smatramo da bi se Vijeće više trebalo koristiti za raspravljanje i diskusije po točkama, a ne da vijećnicima na sjednice stižu već gotove odluke o kojima se potom raspravlja. Nažalost, na Gradskom vijeću se ne raspravlja o točkama, nego se glasa o već gotovim rješenjima. Čemu onda uopće rasprava ako vijećnici svojim prijedlozima i sugestijama ne mogu sudjelovati i u pripremi, odnosno razradi neke odluke ili zaključka? Stoga Nezavisni Zajedno smatraju da bi vijećnici i u pripremi raznih odluka svojim primjedbama i prijedlozima mogli značajno doprinijeti da odluke na izglasavanje dođu razrađenije i kvalitetnije. Za Grad Labin i njegove građane bilo bi puno bolje kada bi Gradsko vijeće funkcioniralo na način da vijećnici aktivnije sudjeluju u kreiranju odluka od interesa za sve građane", poručili su u priopćenju vijećnici s liste Nezavisni Zajedno.