Novosti

Bella Vista

17.11.2022

Nesvakidašnja avantura - 6600 kilometara do Mekke hodanjem, trčanjem i plivanjem!

Enver Eno Beganović, u Labinu poznat po nadimku Bego, odlučio se za nesvakidašnju avanturu! Večeras, 18. 11. 2022. godine u ponoć kreće na sedmomjesečni put humanitarnog karaktera dug oko 6600 km koji počinje u austrijskom Mauthausenu, a završava u islamskom svetištu Mekki u Saudijskoj Arabiji 26. 6. 2023. godine. Pritom će proći kroz dvanaest država i to hodanjem, trčanjem i plivanjem!

Kako su nam priopćili iz Judo kluba Meto, Enver se u Labin se doselio 1979. godine iz mjesta Liskovac, Bosna i Hercegovina. Dolaskom u Labin počinje trenirati judo i ubrzo postaje jedan od najboljih judaša koje je Labin do sada imao. Nastupao je i za JK Mladost iz Zagreba kao i za Hrvatsku judo reprezentaciju, što je u vrijeme Jugoslavije bio veliki uspjeh. Također je bio uspješan i u nogometu. Po završetku srednje škole odlazi u Zagreb na Kineziološki fakultet, a devedesetih godina seli u Austriju gdje nastavlja judo karijeru. U Austriji zasniva obitelj i otac je četvero djece.

"Riječ je o svestranom momku, bivšem judašu, a zauvijek sportašu. Za nas Labinjane, a Bego je naš Labinjan, možemo reći da smo snalažljivi i uspješni gdje god krenemo i čime se god bavimo. Bego je oduvijek bio poseban. Kad mu nešto padne na pamet: ili umrijeti ili to napraviti! Mi ćemo na našoj stranici Judo kluba METO Labin pratiti put ovog hrabrog i odvažnog čovjeka. Povremeno objavljivati novosti i zanimljivosti s ovog zbilja nesvakidašnjeg podviga. Mislim da svi moramo biti ponosni na Envera koji je svojim sportskim rezultatima jednim dijelom obilježio Labin i da mu trebamo i moramo pružiti maksimalnu podršku. Enver će se kretati njemu bitnim mjestima, a u Labin bi mogao doći za nekih 10tak dana te će iz Labina nastaviti dalje prema Rijeci i Zagrebu. Znam da je naš Bego drag našim Labinjanima i da ćemo s njim porazgovarati i poželjeti mu sreću na njegovom putu. Sada nam trenutno ostaje samo da mu poželimo uspješan put, dobro zdravlje i sreću - SRETNO!", stoji u priopćenju Judo kluba Meto koji potpisuje Muhamed Alićajić.