Lokalne vijesti

06.07.2021

Triatlonci Albona Extremea na na triatlonu u Preluci i Plitvičkom maratonu

Prošlog vikenda članovi Triatlon kluba  Albona Extreme nastupali su na triatlonu u Preluci i  na Plitvičkom maratonu u Plitvicama. U subotu je u Preluci kojd Opatije održano 3.kolo Hrvatske triatlon lige na kojem su nastupili Dean Sošić, Dalibor Babić i Marino Jurcan. Na sprint triatlonu koji se sastoji od 750 metara plivanja, 20 kilometara bicikle i 5 kilometara trčanja nastupilo je više klubova iz Hrvatske, Italije i Slovenije, ukupno stotinjak natjecatelja. Od triatlonaca Albona Extreme najbolje se plasirao Dalibor Babić zauzevši ukupno 30. mjesto ,a u svojoj kategoriji M-40 četvrto s rezultatom od 1 sata i 6 minuta. Dean Sošić  je u ukupnom poretku osvojio 33. mjesto, a u svojoj kategoriji  M-40 peto sa rezultatom od 1 sata i 7 minuta, dok je Marino Jurcan ciljem prošao ukupno 63-ći, dok je u svojoj kategoriji M-50 osvojio peto mjesto u vremenu od 1 sata i 16 minuta. U nedjelju je na Plitvicama održan 36. Plitvički maraton na kojem je Ivan Stanić tračao polumaraton dužine 21 kilometara,te je među 300 trkača osvojio odlično 22. mjesto, a u svojoj kategoriji M-55 okitio se zlatnom medaljom osvojivši prvo mjesto sa vremenom od 1 sata i  41 minute. Na stazi dužine 10 kilometara odličan rezultat ostvario je kršanski trkač Nikola Terković sa vremenom od 45 minuta zauzevši ukupno 10. mjesto među 270 trkača.