Lokalne vijesti

18.07.2022

Lukšić, Sošić i Benazić na međunarodnoj kros utrci 6.FORTRESSE RUN

U kampu Kolone kraj Bala u petak je, pred zalaskom sunca, održana  međunarodna kros utrka 6.FORTRESSE RUN.  Trčalo se po makadamskim i poljskim putem,djelomično uz morsku obalu te obilazilo 6 impresivnih Austrougarskih tvrđava ukupne  dužine 7,5km. Nastupilo je 119 trkača i trkačica iz više europskih zemalja među kojima i trojica sa Labinštine. Ukupni pobjednik u muškoj kategoriji je Grega Dolinar  iz Slovenije, a kod žena najbrža je bila Lucija Šćur  iz Pule. Od labinskih trkača najbrže  je stazu savladao Sandi Lukšić,  član TK Albona Extreme plasiravši se na 15. mjesto u ukupnom poretku, dok je njegov klupski kolega Lučano Sošić  zauzeo 43. mjesto. Treći trkač s Labinštine Sandro Benazić zauzeo je ukupno 48. mjesto.