Lokalne vijesti

26.12.2023

Blagdanska marenda - u skromne domove naših sugrađana stiglo 750 toplih obroka!

Ima jedna divna pjesma prerano otišlog Massima - Imam mali krug velikih ljudi… S kojima sanjam, za koje se trudim … Jedan mali krug, nama dovoljno velik, to je samo naš svijet, naš privatni svemir, sazviježđe smo kad se spojimo

Ovi divni stihovi možda najbolje ocrtavaju osjećaje svih onih koji su dali svoj doprinos ovogodišnjoj Blagdanskoj marendi. Vrijedne ruke naših ugostitelja spremile su nešto toplo i fino, a volonteri Gradskog društva Crvenog križa Labin potom podijelili svojim korisnicima, ove godine i uz malu pomoć članova Sindikata umirovljenika Labin.

U skromne domove naših sugrađana - od Mosta Raše do Čepića - stiglo je 750 toplih obroka. Trebalo je 15 puta po 50 obroka pripremiti, s pažnjom skuhati, podijeliti i spakirati, a zatim i dostaviti do svih onih o kojima se vodi briga ne samo ovih mjesec dana, već 365 dana u godini.

Dionici ove godine bili su: restoran Ferali, Tomažići, Velo Kafe, Pizzeria Pineta, Pizzeria Napoli, restoran Kvarner, Tina, Dubrova, Hotel Peteani, Labineca, Me Gusta, Tri Murve, Marcus, Dorina i Domino.

Ljepšu božićnu čestitku nije se moglo poslati nikome, a o utiscima s terena - osmjehu sa suzama u oku i bezbroj zahvalnih lica - o tome bi volonteri i djelatnice GDCK Labin mogli napisati roman! Ova mala grupa odabranih doista je pokazala što čini razliku od čovjeka do Čovjeka. Još jednom iskrene zahvale svima koji su dali doprinos ovoj akciji. Doista, sazviježđe smo kad se spojimo", poručuju iz Udruženja obrtnika Labin.