logo logo

Vijećnik platforme Možemo! u Gradskom vijeću Labina Mladen Bastijanić u priopćenju za medije iznio je niz kritika na račun rada gradskih vlasti, pojedinih vijećnika i odluka donesenih na posljednjoj s

Radio Labin

Rudarska 3b, 52220 Labin

Tel: +385 52 856 510,+385 52 856 146,+385 52 880 409

labinradio@gmail.com
Lokalne vijesti

Bastijanić nakon sjednice Gradskog vijeća Labina: ''Nakon svega nisam mogao spavati''

Bastijanić nakon sjednice Gradskog vijeća Labina: ''Nakon svega nisam mogao spavati''

Vijećnik platforme Možemo! u Gradskom vijeću Labina Mladen Bastijanić u priopćenju za medije iznio je niz kritika na račun rada gradskih vlasti, pojedinih vijećnika i odluka donesenih na posljednjoj sjednici Gradskog vijeća.

Vijećnik platforme Možemo! u Gradskom vijeću Labina Mladen Bastijanić u priopćenju za medije osvrnuo se na posljednju sjednicu Gradskog vijeća, istaknuvši kako nakon nje nije mogao spavati.

Kritike na račun gradske uprave i vijećnika

„Za početak, jako me uznemiruje da je gradske oce posjetio PNUSKOK ili neka druga slična institucija, a da gradonačelnik nije to htio razjasniti na vijeću. Nije ni demantirao. Komentirao sam lošu organizaciju radova na cesti u Presici, ali Blašković nije ni trepnuo. Odgovor je bio na razini 'lako ćemo' i 'to nam je škola za ubuduće'. Škola je jedno, a usvojena lekcija je drugo. Nadam se da je lekciju usvojio i da će kakve buduće radove bolje organizirati“, navodi Bastijanić.

U nastavku se osvrnuo na vijećnika Nina Bažona, njegovu ulogu u Upravnom vijeću vrtića te vođenje sjednice Gradskog vijeća. Kritizirao je i izostanak zamjenika gradonačelnika te ponašanje dijela vijećnika tijekom sjednice.

Primjedbe na prodaju gradskih nekretnina i dodjelu priznanja

Bastijanić je u priopćenju posebno komentirao odluku o prodaji parcela u Presici i gradskog stana u Kazarmonima, ocijenivši kako se radi o raspolaganju vrijednom gradskom imovinom.

Osvrnuo se i na projekt uređenja parka Kature, istaknuvši kako mu nakon odgovora gradonačelnika nije bilo jasno kakav se sadržaj planira u tom prostoru.

Dio priopćenja posvetio je i radu IDS-ovih vijećnika te dodjeli gradskih priznanja. Smatra kako je za nagradu za životno djelo trebalo predložiti Marijana Milevoja zbog njegova doprinosa očuvanju povijesti Labina i Labinštine kroz knjige i internetski blog.

Za dio IDS-ovih vijećnika vidim da su oporba, ali što je s onim dvjema koje ne dolaze na sjednice? Da li ne dolaze jer se ne slažu s time da su oporba? Zato, IDS, zbudite se da ne bi bilo 'niha dvoje, a ja i babo sami'. To naravno mislim na sebe i mog kamerata Ifeta Bešića iz SDP-a“, poručio je u priopćenju vijećnik platforme Možemo! Mladen Bastijanić.

 

Share on:

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/radiolabin/public_html/news_details.php on line 333

Servisne informacije

BEZ STRUJE 24. 8. 2026. (ponedjeljak):

•   Labin - Ermenegilda Štemberga k. br. 1, 1A , 3, 3A, 4 i 5 od 11:00 do 14:00






 

BEZ VODE 25. 08. 2026. (utorak):

 

• Labin - Ulica Balda Lupetine do 13:00

 

Nakon radova moguća su zamućenja vode.
U slučaju zamućenja nazvati ( dežurni telefon )
091 1855 163 – (07:00-22:00)

 

091 1855 164 – (22:00-07:00)

 

052 874 311 –   (22:00-07:00)


Remax Labin