Lokalne vijesti

14.04.2021

Labinski GLAS o tzv. covid dodatku

Labinski ogranak GLAS-a priopćenjem je reagirao na Vladinu odluku o tzv.covid dodatku kojeg će uskoro dobiti umirovljenici. „Krenula je predizborna kampanja, pa se tako daju svakakva obećanja. Svjedoci smo kako HDZ u predizbornoi kampanji dijeli takozvani Covid dodatak umirovljenicima koji bi trebao biti isplaćen krajem travnja ili početkom svibnja ove godine.Smatramo kako se radi o mazanju očiju i predstavi za javnost, jer po našem mišljenju, minimalne mirovine bi trebalo povećati barem na iznos sadašnje minimalne plaće. Ovako, to samo služi za pridobivanje glasova na izborima. U ovo vrijeme pandemije ugasilo se puno malih poduzeća i obrta (a dosta njih je na rubu egzistenciie); međutim nitko se od vladajućih nije sjetio tim radnicima, koji su ostali bez plaće i primanja, isplatiti bilo kakav dodatak. U vrijeme kada se sve više stanovništva iseljava u inozemstvo kako bi zaradili novac za dostojanstven život, umjesto da se otvaraju nova radna mjesta, da rastu mirovine i plaće – radi se upravo suprotno.Mažu se oči ljudima, takozvanim Covid dodacima, i to dva tjedna prije lokalnih izbora.“, kaže se u priopćenju kojeg potpisuje predsjednik labinskog ogranka GLAS-a Giuliano Milevoj.