Labinska HVIDR-a danas je ponovno reagirala na svoje jučerašnje priopćenje u kojem pojašnjavaju zašto neće sudjelovati na poziv gradskih vlasti na obilježavanju važnih datuma iz NOB-a i Domovinskog rata, pa tako nisu nazočili ni današnjoj komemoraciji u povodu 76.obljetnice oslobođenja Labinštine. Danas u priopćenju kažu: „Udruga HVIDR-a Labin ne prejudicirajući rezultate lokalnih izbora,očekuje od gradonačelnika Labina Valtera Glavičića da 23. kolovoza zajedno sa predstavnikom Udruge HVIDR-a Labin, položi vijenac i zapali svijeću za žrtve svih totalitarnih režima“. Isto tako pozivaju grdaonačelnika Labina da javno osudi sve totalitarne režime, „pa da se u skladu s dosadašnjom praksom nastavi sa zajedničkim obilježavanjem svih datuma koji su se obilježavali u našoj zajednici. Isto očekujemo i od dvije udruge civilnog društva koje su se oglasile povodom naše predhodne objave!“, zaključuje se u priopćenju labinske HVIDR-e koje potpisuje predsjednik udruge Enes Suljić. (ton – Valter Glavičić 2), komentirao je za naš radio priopćenje HVIDR-e labinski gradonačelnik Valter Glavičić.