Croatia Bike Week 2026: Finale ljeta u Puli uz Opću opasnost, Deep Purple atrakciju i tisuće motocikala
Croatia Bike Week od 26. do 29. kolovoza u pulskoj Vallelungi donosi rock koncerte, veliki defile tisuća motocikala, custom show, oldtimere, gastro i bike ponudu.
Croatia Bike Week od 26. do 29. kolovoza u pulskoj Vallelungi
Pula će od 26. do 29. kolovoza ponovno biti domaćin Croatia Bike Weeka, jednog od najvećih moto susreta u Europi. Četverodnevna bikerska fešta održava se na staroj lokaciji, pulskoj Vallelungi, u organizaciji moto kluba TWIN HORN MC.
Croatia Bike Week već je 29. godinu omiljena destinacija bajkera iz svih dijelova svijeta, ali i ljubitelja dobrog rock provoda. Program počinje u srijedu, 26. 8. 2026., dok je veliko finale planirano za četvrtak, petak i subotu, 27., 28. i 29. 8. 2026.
Vallelunga, smještena u bivšoj vojarni uz samu obalu mora, jedna je od atraktivnijih festivalskih destinacija u Europi. Kamp se svake godine proširuje uz obalu i u borovu šumu, a lokacija objedinjuje more, rock glazbu, gastro ponudu te veliki bike i rock sajam.

Najveći broj rock bendova dosad
Ove godine program donosi najveći broj rock bendova dosad. Predvodi ih Opća opasnost s novim vokalom Zoranom Mišićem, dok će europsku rock scenu predstaviti Strange Kind of Women, tribute to Deep Purple, sastavljen od glazbenica iz Londona, Pariza i Udina.
Posebno se izdvaja nastup Opće opasnosti u četvrtak, 27. 8. 2026., dok je subota programski najbogatiji dan.
Veliki defile motocikala, oldtimeri i custom show
U subotu u 14 sati počinje izložba i okupljanje oldtimera, koji će se pridružiti velikom defileu. Polazak je predviđen u 16 sati, a organizatori očekuju nekoliko tisuća motocikala.
Lani se na tisuće motora slilo pulskim ulicama, a kolona je privukla pažnju Puležana i turista. Mnogi su bajkere fotografirali ispred Arene, gdje se motociklisti tradicionalno zaustavljaju.

Dio programa je i Custom show, tijekom kojeg se biraju najbolje prerađeni motocikli i trokolice u nekoliko kategorija. Pobjednici dobivaju nagrade i pehare, a ove se godine očekuje najbogatije izdanje Custom showa dosad.
Posjetitelje očekuje i Stunt show u režiji Dejana Špoljara i njegovog tima, koji će i ove godine izvesti atraktivne vratolomije na motorima.
Uz moto opremu, odjeću, nakit i suvenire, na sajmu će biti dostupni i proizvodi po kojima je Istra poznata, među kojima su malvazija, teran, maslinovo ulje, tartufi, češnjak i kobasice od boškarina.
Gastro ponuda uključuje klasične ćevape i ražnjiće, ali i šugo i njoke, nekoliko vrsta burgera te vege prehranu. Posjetiteljima će, među ostalim, biti ponuđena i pizza iz krušnih peći.
Ove se godine očekuje i najveći broj izlagača, među kojima će velik broj biti iz inozemstva.
Organizatori nakon prošlogodišnjeg izdanja pripremaju prošireni prostor s većim brojem štandova, bogatim Custom showom i programom tijekom sva četiri dana.

Ono što Croatia Bike Week čini atraktivnim jest posebna ljetna rock „vibra“, susreti i druženja, a mnogi svoje godišnje odmore upravo planiraju u vrijeme održavanja ovog događaja.
Za srijedu je ulaz besplatan. Ulaznice za koncerte u petak i subotu mogu se nabaviti na ulazu po cijeni od 10 eura za oba dana festivala. Bajkerima, osim onima na skuterima, ulaz je besplatan.
Ulaz električnim romobilima neće biti dopušten.
Svake godine interes za Croatia Bike Week sve je veći, a organizatori pozivaju posjetitelje da finale ljeta provedu u Puli i budu dio bike&rock atmosfere.
FOTO: PR
Share on:
Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/radiolabin/public_html/news_details.php on line 333
Povezane vijesti
Servisne informacije
BEZ STRUJE 24. 8. 2026. (ponedjeljak):
• Labin - Ermenegilda Štemberga k. br. 1, 1A , 3, 3A, 4 i 5 od 11:00 do 14:00
BEZ VODE 25. 08. 2026. (utorak):
• Labin - Ulica Balda Lupetine do 13:00
Nakon radova moguća su zamućenja vode.
U slučaju zamućenja nazvati ( dežurni telefon )
091 1855 163 – (07:00-22:00)
091 1855 164 – (22:00-07:00)
052 874 311 – (22:00-07:00)







