''Dvije strane jedne igre'' – tamni svemir Zdravka Milića susreće dvodimenzionalne svjetove Cvetke Hojnik u Rijeci
U Galeriji Juraj Klović u Rijeci u utorak, 21. listopada u 19 sati, otvara se izložba Cvetke Hojnik i Zdravka Milića pod nazivom „Dvije strane jedne igre“, u organizaciji Hrvatskog društva likovnih umjetnika Rijeka.
Izložba „Dvije strane jedne igre“ donosi jedinstveni slikarski dijalog između dvoje umjetnika koji, svaki iz vlastite poetike, stvaraju zajednički prostor slike. Riječ je o rijetkom primjeru kolektivnog slikarstva, u kojem se individualni izrazi pretapaju u skladnu, zajedničku viziju.
Kako ističe kustos izložbe Branko Franceschi, „susret dvaju autora otvara prostor fluidnosti i ludizma, gdje se tamni svemir Zdravka Milića spaja s dvodimenzionalnim svjetovima Cvetke Hojnik – u alkemiji u kojoj se nespojivo pretvara u sklad“. Franceschi nadalje dodaje kako njihova suradnja tvori „fuziju dviju poetika, gotovo kolaž likovnih svjetova koji se nadopunjuju u alkemiji duha“.
U zajedničkom ciklusu, navodi Franceschi, „posebno se ističe motiv para svemirskih putnika koji lebde u orbiti neo-konstruktivističkih prostranstava – simbol povezanosti, ravnoteže i stvaralačkog jedinstva“.
Izložba ostaje otvorena do 4. studenoga 2025., a može se razgledati radnim danom od 10 do 13 te od 17 do 20 sati, i subotom od 10 do 13 sati. Nedjeljom je galerija zatvorena.
Share on:
Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/radiolabin/public_html/news_details.php on line 333
Povezane vijesti
Servisne informacije
BEZ STRUJE 24. 8. 2026. (ponedjeljak):
• Labin - Ermenegilda Štemberga k. br. 1, 1A , 3, 3A, 4 i 5 od 11:00 do 14:00
BEZ VODE 25. 08. 2026. (utorak):
• Labin - Ulica Balda Lupetine do 13:00
Nakon radova moguća su zamućenja vode.
U slučaju zamućenja nazvati ( dežurni telefon )
091 1855 163 – (07:00-22:00)
091 1855 164 – (22:00-07:00)
052 874 311 – (22:00-07:00)







