logo logo

Svečanom sjednicom Gradskog vijeća Labin je obilježio Dan grada. Brojni gosti govorili su o razvoju Labina, brizi za građane, mladima i važnim projektima.

Radio Labin

Rudarska 3b, 52220 Labin

Tel: +385 52 856 510,+385 52 856 146,+385 52 880 409

labinradio@gmail.com
Lokalne vijesti

Labin obilježio Dan grada: Bažon i Blašković istaknuli brigu o građanima i budućnosti grada

Labin obilježio Dan grada: Bažon i Blašković istaknuli brigu o građanima i budućnosti grada

Svečanom sjednicom Gradskog vijeća Labin je obilježio Dan grada. Brojni gosti govorili su o razvoju Labina, brizi za građane, mladima i važnim projektima.

Labin proslavio Dan grada uz poruke o ljudima, razvoju i budućnosti

Svečanom sjednicom Gradskog vijeća Labin je sinoć obilježio svoj dan. Mnogobrojnim gostima iz političkog, javnog i gospodarskog svijeta obratili su se predsjednik Gradskog vijeća Nino Bažon i gradonačelnik Donald Blašković, ističući prije svega brigu o građanima, posebice mladima: (ton – Nino Bažon).

„Ponosni smo na ono što su generacije prije nas stvorile, ali naša je obveza ostaviti jednako vrijedno nasljeđe onima koji dolaze poslije nas“, ustvrdio je Bažon: (ton – Nino Bažon 1). Na kraju je zaključio: (ton – Nino Bažon 2).

Grad čine ljudi, ne zgrade, ne ceste, ne dvorane“, kazao je gradonačelnik Donald Blašković: (ton – Donald Blašković).

Govorio je i o aglomeraciji Labin – Raša – Rabac te zahvalio pokojnom Klaudiju Bastijaniću, najzaslužnijem za izradu projekta. "Nikada se u Labin", nastavio je Blašković, "nije slijevalo ovoliko novca kao danas": (ton – Donald Blašković 1). I na kraju je poručio: (ton – Donald Blašković 2).

Poruke uz Dan grada stigle i iz Zagreba i Istarske županije

„Država može osigurati programe i sredstva, ali lokalna zajednica mora imati viziju, znanje i sposobnost da ih pretvori u konkretne rezultate. Labin je pokazao da ima upravo takvu sposobnu i kvalitetnu ekipu te da može biti primjer suradnje države i lokalne samouprave“, poručio je, čestitajući Dan Grada, izaslanik predsjednika Sabora Mario Bratulić: (ton – Mario Bratulić).

Izaslanica predsjednika Republike Sanja Radolović pohvalila je brigu Labina o ljudima, kako onim najmlađima tako i starijima, a posebno je istaknula: (ton – Sanja Radolović).

Istarski župan Boris Miletić posebno je, uz čestitke, naglasio: (ton – Boris Miletić).

Jedan od posebno emotivnih trenutaka večeri bilo je uručenje prigodnog dara Gradu Labinu. Andrzej Žylak, počasni konzul Republike Hrvatske u Poljskoj i počasni građanin Grada Labina, darovao je Gradu svečanu rudarsku odoru, koju je u ime Grada preuzeo gradonačelnik Donald Blašković.

U glazbenom dijelu svečanosti nastupili su zborovi XL i Minicantanti Zajednice Talijana te violončelistica Ana Rucner, koja je izvela „Lijepu našu“ i „Krasnu zemlju“, a svečanu sjednicu zaključila „Odom radosti“.

Share on:

Servisne informacije

BEZ STRUJE 14. 8. 2026. (petak):

•   dio naselja Senari - brojevi od 4 do 18 od 8:00 do 10:30






 

BEZ VODE 18. 8. 2026. (utorak):

• Kapelica i Krapan do 12:00 

Nakon radova moguća su zamućenja vode.

U slučaju zamućenja nazvati (dežurni telefon)
091 1855 163 – (07:00-22:00)
091 1855 164 – (22:00-07:00)
052 874 311 – (22:00-07:00)

Remax Labin