logo logo

Ove subote utrka Istria 300 – posebna regulacija prometa

Radio Labin

Rudarska 3b, 52220 Labin

Tel: +385 52 856 510,+385 52 856 146,+385 52 880 409

labinradio@gmail.com
Lokalne vijesti

Ove subote utrka Istria 300 – posebna regulacija prometa

Ove subote utrka Istria 300 – posebna regulacija prometa
U subotu, 8. listopada istarskim cestama vozit će se drugo izdanje međunarodnog rekreativnog biciklističkog maratona ISTRIA300. Na utrci će sudjelovati oko 1.500 domaćih i inozemnih sudionika.Na prometnicama kojima prolaze biciklisti za vrijeme trajanja utrke na snazi će biti posebna regulacija prometa. 
 
Na određenim lokacijama, koje su pod nadzorom MUP-a i redarske službe Organizatora, bit će moguć  prelazak preko prometnica, a na tim lokacijama biciklisti imaju prednost prolaska te su moguća manja čekanja do trenutka prelaska.Biciklisti rutom koja prolazi Labinom dolaze iz pravca Ravni – Sv. Marina -Donji Kranjci, skreću lijevo prema Salakovcima, nakon toga uključuju se na županijsku cestu kroz Kapelicu i nastavljaju prema rotoru te  Pulskom ulicom (kod plinare) prema rotoru Elektroistra. Nadalje idu prema benzinskoj crpki INA gdje neposredno prije crpke skreću na Marcilnicu te kreću prema rotoru kod komunalnog poduzeća 1. MAJ d.o.o. na Vinežu i svoj put nastavljaju prema Santalezima u Općini Sv. Nedelja.
 
Ono što je važno naglasiti jest činjenica da će kretanje i prometovanje biti omogućeno i na dijelovima kojima prolazi utrka i to isključivo u smjeru pravca utrke.Tako će kroz Kranjce, Salakovci, Kapelicu, Pulsku ulicu i Marcilnicu kretanje biti moguće u smjeru kojim se kreću biciklisti. Između Elektroistre i benzinske crpke INA, uz naizmjenično propuštanje promet vozilima bit će moguć u oba smjera.
 
Bez obzira na navedenu regulaciju, preporučuje se vozačima koji dolaze iz pravca Rijeke prema Puli i obrnuto, da obilazno koriste ulicu Istarska i Zelenice. (na tim dionicama bit će postavljena i dodatna signalizacija).Navedena trasa i posebna regulacija prometa u subotu kroz Labin na snazi je od 10:00 do 13:00 sati.Neovisno o privremenoj regulaciji prometa koja će biti na snazi toga dana, hitne službe i sva vozila koja imaju za cilj brigu o sigurnosti i zdravlju stanovnika bit će propuštena uz povećane mjere osiguranja.
Share on:

Servisne informacije

BEZ STRUJE 31. 7. 2026. (petak):

•  Zustovići i Vozilići od k.br. 41 do k. br. 45 od 8:00 do 9:30






 

BEZ VODE 8. 8. 2026. (subota):

• Lazarići, Veljaki i Čambarelići do 19:00 

Nakon radova moguća su zamućenja vode.

U slučaju zamućenja nazvati (dežurni telefon)
091 1855 163 – (07:00-22:00)
091 1855 164 – (22:00-07:00)
052 874 311 – (22:00-07:00)

Remax Labin