04.10.2023
Mladi nogometaši Rudara na turniru u Makarskoj
Protekli tjedan je Akademiju NK Rudar obilježio turnir u Makarskoj na kojemu su sudjelovale ekipe U9, U11 i U13. Osim njih, aktivne su za vikend bile još samo ekipe juniora i kadeta koje su u Labinu dočekale vršnjake NK Orijent 1919. Riječani su u obje konkurencije bili bolji i pobijedili identičnim rezultatom 3:1. Jedini strijelci za labinske momčadi bili su Ardalić za kadete, odnosno Krištofić za juniore. Treba napomenuti da juniorska momčad danas igra polufinale Kupa NSŽI u Puli , a za protivnika ima ekipu Uljanika koju su nedavno pobijedili u prvenstvu 1.NL NS Rijeka.
Selekcije U9, U11 i U13 su se u nedjelju navečer, vratile sa dječjeg nogometnog turnira u Makarskoj gdje su ostvarili solidne rezultate. Selekcijama U9 i U11 falila je jedna pobjeda da prođu skupine, odnosno plasiraju se u osminu finala. Veseli što su pokazali da se mogu nositi i s klubovima kao što je HŠK Zrinjski, Vukovar 1911, Sarajevo, Adriatic…Sve u svemu jedno veliko iskustvo i poticaj za daljnji rad i razvoj u nastavku natjecateljske sezone.Selekcija U13 je suvereno prošla grupu u kojem su još bile ekipe Adriatica, Academica Sarajevo i HNK Osijek. Pobjedama nad FC Academica Sarajevo (4:1) i NK Adriatic Split (1:0) mladi labinski nogometaši su prije zadnjega kola u grupnoj fazi, osigurali osminu finala te je utakmica protiv NK Osijek bila za prestiž. Već pomalo umorni, igrači U13 nisu bili na potrebnoj energetskoj razini pa je prvoligaš iz Osijeka bio kvalitetniji i pobijedio rezultatom 2:0.
U osmini finala protiv FK Stari Aerodrom (prvaci Crne Gore), Labinjani su gubili na poluvremenu 2:0, a u drugo su krenuli puno hrabrije i odlučnije, te uspjeli preko Orlića smanjiti rezultat, no više od toga nisu mogli. Svakako treba dodati da je par igrača U13 pokosila temperatura i to pred samu utakmicu sa Starim Aerodromom, ali su svejedno pokazali karakter, borbu i želju koja nažalost na kraju nije bila dovoljna za prolaz u četvrtfinale. „Sve u svemu predivna 4 dana su iza nas. Ovom se prilikom zahvaljujemo HNK Zmaj Makarska na gostoprimstvu i poručujemo im, vidimo se sljedeće godine ‼“, objavili su iz NK Rudar.