Labin je spreman za ulazak u Božićnu bajku, čuli smo danas na konferenciji za novinare na kojoj je najavljen program ovogodišnje Labinske božićne bajke. Božićna bajka u labinskom starom gradu počinje u petak, 15. prosinca, najavljuje direktorica Turističke zajednice Labina Astrid Glavičić: (ton – Astrid Glavičić). Veselje, zabava i druženje na Božićnoj bajci nastavlja se i posljednjeg vikenda uoči Božića, a sve aktivnosti tih se dana koncentriraju u labinski stari grad. (ton – Astrid Glavičić 1).Program ovogodišnje Božićne bajke zaključit će na Štefanje, rekao je pročelnik Upravnog odjela za društvene djelatnosti Grada Labina Borjan Batagelj: (ton – Borjan Batagelj).
Na konferenciji za novinare održanoj na platou ispred Narodnog muzeja, koji je pretvoren u pravu čarobnu adventsku šumicu, gradonačelnik Valter Glavičić kazao je kako je sve ono što se sprema održivo i naše, ništa spektakularno: (ton – Valter Glavičić).

Na Labinskoj Božićnoj bajci neće nedostajati ni ugostiteljske gastro ponude, kao ni adventskih kućica humanitarnih udruga Labinštine.Ovaj adventski program bit će upečaćen po još nečemu - prva je ova u dugom nizu manifestacija u Labinu, u organizaciji lokalne Turističke zajednice i Grada Labina, koji će u potpunosti izbaciti iz uporabe jednokratnu plastiku. Pod dobro znanim motom "Labin bez plastike", sve čaše koje se kroz sve dane manifestacije budu koristile na ugostiteljskim punktovima bit će povratne, od višekratno upotrebljive eko plastike, a sav ostali pribor koji se bude koristio bit će ekološki prihvatljiv ili također za višekratnu uporabu.
Za dekoraciju i blagdansko ukrašavanje, unikatnim ukrasima i ove je godine zadužena labinska likovna umjetnica Alida Blašković Koroljević. Iza vrata njezinog obrta „Allegro“ nekoliko su se tjedana spremale maštovite kreacije, koje će ove godine svoje mjesto naći na više lokacija staroga grada, a posebno će doživljajno biti u pravoj čarobnoj adventskoj šumici postavljenoj na platou ispred Narodnog muzeja. Majstor Vlado Rajko iz vrsarskog obrta „Kontija“ izradio je predivne drvene boriće koje će ove, ali i idućih godina, dodatno uljepšati već sada divnu atmosferu blagdanskog grada.
Kao dio ovogodišnjeg Adventa u Labinu mogu se naći borovi izrađeni recikliranjem odjevnih predmeta kojima je na ovaj način dat novi život. Dizajn i izradu potpisuje zagrebački ženski dvojac La Bestia u koprodukciji s OPG Mirakul zagrebačke Labinjanke Daniele Roguljić Novak. Ukrasi su ručno rađen, punjeni prirodnih materijalima a mirišu na lavandu iz OPG-a Mirakul iz Ripende. U izradu blagdanskih ukrasa ove su se godine uključilo čak sedam odgojnih skupina iz labinskog dječjeg vrtića „Pjerina Verbanac“, a kroz nekoliko dana i njihove će se kreacije moći vidjeti u starogradskoj jezgri.

