Lokalne vijesti

15.03.2024

Direktoru Vodovoda Alenu Golji uručen ugovor o dodjeli bespovratnih sredstava za projekt izgradnje crpne stanice sv. Anton

Direktor Vodovoda Labin Alen Golja i tehnički direktor Franko Načinović jučer su prisustvovali svečanosti uručenja Ugovora o dodjeli bespovratnih sredstava iz Mehanizma za oporavak i otpornost za financiranje provedbe investicijskih projekata sustava javne vodoopskrbe i odvodnje za projekt izgradnje crpne stanice sv. Anton, objavili su iz Vodovoda Labin.

Ministar gospodarstva i održivog razvoja Damir Habjan uz prisustvo predsjednika Vlade Andreja Plenkovića i generalnog direktora Hrvatskih voda Zorana Đurokovića uručio je ugovor o dodjeli bespovratnih sredstva direktoru Golji. Ukupna procijenjena vrijednost projekta iznosi 1.375.085 eura, prihvatljivi troškovi iznose 1.098.468 eura, dodijeljena su bespovratna sredstva u iznosu od 878.774 eura, odnosno 80 % prihvatljivih izdataka projekta. Projekt je od iznimne važnosti za vodoopskrbu Labinštine. Njegovom realizacijom omogućit će se stabilnost vodoopskrbe Labinštine za naredne generacije Labinjana te omogućiti daljnji razvoj gospodarskih aktivnosti. Rok završetka investicije je do kraja 2025. godine. Svečanost dodijele ugovora održana je u Centru za gospodarenje otpadom Biljane Donje.