Lokalne vijesti

18.03.2024

Ove nedjelje u Kinu Labin izložba starih projektora i fotoaparata!

Ovotjedni program u Kinu Labin traje nešto kraće, ali je bogatiji! 

Kino Labin vikend otvara s dramom Stari hrast legendarnog britanskog redatelja Kena Loacha. Stari hrast posljednji je preostali pub u turobnom selu dokrajčenom zatvaranjem rudnika u 80-ima, od kada je broj stanovnika u stalnom padu. Posljedično, kuće su jeftine i dostupne, idealno utočište za Sirijce koji bježe od divljačkog rata, ali tek da bi se našli u žarištu novog neprijateljstva i ksenofobne napetosti među nepovjerljivim domaćinima. Što učiniti kada potlačeni postanu tlačitelji? Kako spojiti ove dvije naizgled različite skupine, a zapravo obje traumatizirane i ugnjetavane? S povezanošću rudarske tradicije okruga Durham i onog na Labinštini, Stari hrast će privući publiku, ali i umirovljene rudare, da se uvjere kako su vrijednosti zajedništva i senzibilnosti ključna za boljitak lokalne zajednice. Projekcija filma je zakazana za četvrtak 21. 3. u 19:00.

U petak 22. 3. u 18:00 na veliko platno nam se vraća Kung fu panda. U četvrtom nastavku, zmajev ratnik Po ima zadatak pronaći i trenirati svog nasljednika. No problemi nastaju kad se pojavi zla Kameleonica koja je ukrala moći zlikovaca s kojim se Po suočio u prijašnjim nastavcima. Nakon zabavne animirane avanture s Kung fu pandom, slijedi za Oscara nominirana francuska drama Okus ljubavi. Godina je 1885., a Eugenie je kuharica bez premca koja posljednjih dvadeset godina radi za slavnog gurmana Dodina. Njihova strast prema gastronomiji te obostrano divljenje koje osjećaju jedno prema drugom preraslo je u romansu. Njihova uigranost u kuhinji toliko je uspješna da je svako sljedeće jelo koje Eugenie priprema ukusnije je i originalnije od prethodnog što izaziva zbunjenost čak i kod svjetski najpoznatijih kuhara.

U subotu nema projekcija jer zaposlenici pripremaju izložbu. Naime, u nedjelju 24. 3. s početkom u 18:00 svečano je otvorenje Izložbe starih projektora i fotoaparata; razvoj filma, slike i zvuka u sklopu koje se publici predstavlja privatna kolekcija skladatelja i pijanista Hrvoja Puškarića s više od 100 predmeta. U sklopu izložbe Boško Picula, cijenjeni filmski kritičar, održat će stručno predavanje o razvoju filma te će se prikazati nijemi filmovi braće Lumiere uz klavirsku podlogu Sandija Bratonje, uživo. Osim navedenog održat će se i glazbeni dio programa uz trio Histriatria project. Autor izložbe je Hrvoje Puškarić, dok izložbu kurira Renata Kiršić Veselica, ujedno i ravnateljica Učilišta.

Dobro došli u Kino Labin!