Lokalne vijesti

Bella Vista

21.10.2024

Rukometaši Rudara Adria Oil bolji od Čavla

Rukometaši Rudara su jučer u 3.kolu Druge Hrvatske rukometne lige Zapad na domaćem parketu pobijedili momčad RK Čavle rezultatom 36:32. Utakmicu je obilježio velik broj isključenja, čak 19, što je brojka koju se rijetko viđa, a domaći su čak 22 minute utakmice imali igrača manje. Ali, bio je to samo odraz htijenja i borbe koji su bili prisutni kod momčadi Inka Banovića. Golovima Ratkajeca i Mikuličića se prvi put domaći „odvajaju“ na 10:8, a onda do predaha uspijevaju imaju prednost od 14:11.Dva, tri i četiri gola razlike bilo je sve do 40. minute i 22:20. Nakon toga Labinjani u četiri minute stižu do 26:21. Ipak, Čavle se ni tu nisu predale već su u 52. stigle na 31:29. Onda se ukazao Luka Perić i u 120 sekundi postigao tri pogotka, a nadovezao se i Ratkajec onim za 35:29 – tada je bilo sve jasno i gotovo.

 „Velika dva boda u okršaju s izravnim konkurentom za naslov. Ovaj put se požrtvovnost isplatila i zasluženo smo osvojili dva boda. Igra kao igra nije pružila ono sto smo si zacrtali, ali borba i „srce“ su izvukli. U prvom poluvremenu napad nam je radio problem za razliku od drugog gdje je obrana zakazala. Samo pogledati omjer primljenih golova u prvom i drugom poluvremenu sve govori“, rekao je trener kovara Inko Banović. 

Dodao je kako su oni od kojih se to očekuje i ispunili svoje. “Ratkajec, Lazar i Perić su potegnuli kad je trebalo i odveli utakmicu u našu korist. Nezahvalno je isticati ikoga pored navedenih, ali za pohvalu moram reći za našeg golmana Frankovića koji se u ključnim trenucima „pojavio“ kad je ekipi najviše trebalo te klupu koja je svojom energijom dizala ekipu. Čestitke dečkima – odlična škola u kojoj su bolje prošli od protivnika i ovo je jedini način da rukometno sazriju“, zaključio je Banović. Najefikasniji su kod kovara bili Lazar s 10 pogodaka, Ratkajec s devet i Perić sa sedam golova. Nakon tri odigrana kola rukometaši Rudara Adria Oil su na 4. mjestu sa četiri boda. Iduće subote u 4.kolu ponovno su domaćini. U goste im dolazi RK 28.April iz Kaštelira.